Spojené státy urychlí dodávky zbraní Tchaj-wanu

Těším se na další posílení spolupráce s USA, uvedla prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wen na setkání s předsedou zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Michaelem McCaulem. Ten přijel na návštěvu země s delegací amerických zákonodárců.

Tchaj-wanu, kterého trápí zpožďování dodávek zbraní z USA kvůli konfliktu na Ukrajině, kam míří přednostně, se dostalo ujištění, že ho Spojené státy stále silně podporují. Je důležité, aby demokracie stály při sobě, uvedl McCaul. Do Tchaj-peje přijel v době konání čínského vojenského cvičení v okolí Tchaj-wanu.

Foto: Shutterstock

„Jako předseda zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů podepisuji všechny prodeje vojenského vybavení do zahraničí, včetně zbraní pro Tchaj-wan, a slibuji vám, paní prezidentko, že tyto zbraně dodáme,“ řekl.

„V Kongresu děláme vše, co je v našich silách, abychom tyto prodeje urychlili a poskytli zbraně, které potřebujete k obraně. A poskytneme vaší armádě výcvik – ne pro válku, ale pro mír. Ukázka slabosti jen vyzývá k agresi a konfliktům. Ukázka síly poskytuje odstrašení a podporuje mír,“ domnívá se McCaul.

Přečtěte si také