Tvrdit, že zaútočíme na Polsko, Pobaltí nebo Česko, je nesmysl, řekl Putin

Ruský prezident Vladimir Putin se na středečním setkání s ruskými vojenskými piloty vyjádřil k varování, že by Rusko mohlo zaútočit na Polsko, Pobaltí nebo Česko. Podle něj se tyto země NATO snaží zastrašovat, aby dál podporovaly Ukrajinu.

„Vůči těmto státům nemáme agresivní úmysly. Takže to je naprostý nesmysl, možnost útoku na nějaké další země, na Polsko, Pobaltí, straší i Čechy. Prostě nesmysl, další způsob, jak oklamat své obyvatele a jak dostat z lidí další peníze, aby nesli břemeno na svých bedrech,“ řekl Putin.

Foto: Shutterstock

Uvedl také, že pokud země dodají Ukrajině vojenské letouny F-16, Rusko tato letadla zničí. „Stejně jako dnes ničíme tanky, obrněná vozidla a další vybavení včetně salvových raketometů,“ uvedl a dodal, že letouny budou pro ruskou armádu legitimním cílem, ať budou startovat z Ukrajiny, či z jiných zemí.

Rusko prý nemá žádné agresivní záměry a nikdy by nezačalo s akcemi na Ukrajině, kdyby tam nebyl spáchán státní převrat. „Co teď děláme v rámci speciální vojenské operace? Chráníme naše lidi žijící na našich historických územích,“ řekl.

Přečtěte si také