Rusové zaútočili na ukrajinskou kritickou infrastrukturu. Vzlétly i polské a spojenecké stíhačky

Na infrastrukturu pěti ukrajinských regionů se dnes v noci zaměřily rozsáhlé ruské útoky. Více než čtyřicet střel a stejný počet dronů poškodilo ukrajinské elektrárny a rozvodny.

„Ruští teroristé opět zaútočili na kritickou infrastrukturu. Došlo k dalšímu odpornému raketovému útoku na Charkov a Charkovskou oblast. Byly zasaženy také objekty v Kyjevské, Záporožské, Oděské a Lvovské oblasti,“ uvedl Zelenskyj s tím, že Ukrajina potřebuje prostředky pro účinnou protivzdušnou obranu a další zbraně, a ne zdlouhavé diskuse.

Foto: Shutterstock

Podle zástupce vedoucího ukrajinské prezidentské kanceláře Oleksije Kuleby Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok na energetickou infrastrukturu v pěti ukrajinských oblastech a poškozeny byly dvě tepelné elektrárny. 

Kvůli útokům vzlétly polské a spojenecké stíhačky. „Ve vzdušném prostoru operují polská a spojenecká letadla,“ uvedla polská Gazeta ve 4:30. „Byly aktivovány všechny postupy s cílem zajistit bezpečnost polského vzdušného prostoru,“ uvedlo vedení polské armády. Operace pak skončila o několik hodin později.

Přečtěte si také