Podpora vzdělávání a rodinného života vojáků patří mezi priority Armády ČR. Jakých výhod mohou příslušníci využít?

Chtěli byste zvýšit svoji kvalifikaci, ale máte obavy, že to v kombinaci se zaměstnáním nebude možné?

Chtěli byste vyrazit nasbírat profesní zkušenosti do zahraničí, ale scházejí vám potřebné prostředky? Nebo se chystáte založit rodinu a nevíte, jak to dokážete skloubit s kariérou? Napadlo vás, že Armáda ČR na všechny tyto životní situace pamatuje a své příslušníky v těchto směrech plně podporuje? Navštivte náš web Doarmady.cz a poznejte nabídku souvisejících benefitů, které mohou čerpat profesionální vojáci v ČR…

Vzdělaný voják, ceněný voják

Armáda ČR potřebuje vzdělaný a řádně proškolený personál, který je schopen pracovat s nejmodernější technikou. Proto klademe zvýšený důraz na celoživotní vzdělávání a v rámci pracovní doby pořádáme odborné kurzy a pravidelná školení. Stejně tak jsme připraveni podpořit vojáky, kteří se chtějí věnovat studiu a zvýšit si tak svou dosavadní kvalifikaci. Logickou první volbou může být některý z atraktivních oborů na námi provozované Univerzitě obrany.

Samostatnou kapitolou jsou jazykové kurzy, které jsou v Armádě ČR také nedílnou součástí pracovní doby. Přeci jen jsme členskou ozbrojenou silou v rámci systému kolektivní obrany NATO, tedy mezinárodní organizace, kde si jenom s češtinou nevystačíme. Každý náš voják má proto nárok využít služeb lektora, a pokud je to potřeba, disponujeme i vlastním školicím zařízením. Krom toho vás rádi vyšleme na plnohodnotný, intenzivní jazykový kurz – samozřejmě také v rámci pracovní doby. Voják, který má zájem se celoživotně sebevzdělávat, má možnost se dále ve své kariéře posouvat a získávat tak vyšší platové ohodnocení a postavení.

Jsme odpovědným zaměstnavatelem a služby vojáků z povolání si vysoce vážíme. Pokud splníte zákonné podmínky, můžeme vám před zánikem služebního poměru poskytnout rekvalifikaci na náklady státu, abychom vám co nejvíce usnadnili start v další civilní kariéře. Přidat se k nám můžete už dnes prostřednictvím webu Doarmady.cz!

Na zkušenou do zahraničí

Pořád se nám nepodařilo vás přesvědčit? Možná vás zaujme fakt, že Armáda ČR je i perfektním výchozím bodem pro budování kariéry v mezinárodním prostředí. Pokud rozumíte svému oboru, jste dostatečně jazykově vybaveni a máte o zahraniční zkušenost zájem, nemáme problém vás vyslat přímo na některou z misí či operací v rámci NATO. Trvale totiž doplňujeme odborníky, kteří jsou velice žádání. Navíc si dovolujeme tvrdit, že podmínky a možnosti, které nabízíme, jsou v podstatě bezkonkurenční.

Nedílnou součástí dlouhodobé přípravy vojáků z povolání je i jejich vzdělávání v zahraničních kariérových a odborných kurzech. Každoročně je ke studiu do zahraničí vysláno více jak 700 vojáků z povolání, a to do přibližně 30 států světa a 150 zahraničních škol.  Namátkou je třeba zmínit studium v USA, kam Armáda ČR vysílá ročně téměř stovku vojenských profesionálů, přičemž některá studia jsou až 12měsíční. U studia v zahraničních kurzech, které jsou delší jak 6 měsíců, je umožněno vyslání i rodinných příslušníků vojáka. Studium v zahraničí tak představuje významný benefit, který v rozsahu, jaký nabízí rezort obrany, nenabízí žádný jiný rezort České republiky.

Jako příslušník Armády ČR můžete využívat i benefitů při nákupech. Řada civilních společností si totiž naší práce váží, a tak nám pravidelně připravují slevové programy na míru, které dostatečně neoceníte, dokud je sami nevyzkoušíte. Jejich kompletní přehled najdete na webu Doarmady.cz.

Zvýšený důraz na life-work balance

Pro Armádu ČR je taktéž důležité, aby každý voják měl solidní psychickou oporu ve svém rodinném zázemí. Proto každý voják získává příspěvek na bydlení navyšovaný o počet členů rodiny. Naše síť ubytoven nám navíc umožňuje poskytovat výhodné moderní ubytování pro ty vojáky, kteří nemohou denně dojíždět do zaměstnání. Armáda poskytuje zároveň příspěvek na stravování, penzijní spoření nebo doplňkové penzijní připojištění, je také možnost poskytnutí jednorázové sociální výpomoci a zápůjčky pro překlenutí tíživé sociální situace a zápůjčky na bytové účely.

Je logické, že mladí vojáci chtějí založit rodinu. V Armádě ČR provozujeme vlastní síť dětských skupin, kterou plánujeme do budoucna dále rozšiřovat. Stejně tak vám pokryjeme část nákladů, které vynakládáte za dojíždění ze svého bydliště do domovského útvaru. Příspěvek vyměříme individuálně na základě dojezdové vzdálenosti. A pokud by to přese všechno na vás přeci jenom bylo příliš, vždy se můžeme otevřeně pobavit o úpravě pracovní doby. Zdravá life-work balance našich vojáků je pro nás prioritou.

Být profesionálním vojákem tedy není jenom o drilu a povinnostech. Je s tím spojena celá řada výhod, které vyplývají z povahy a prestiže povolání i respektu k příslušníkům Armády ČR, kteří službě obětují svůj profesní život, ale i velkou část toho osobního. Pokud vás nabídka benefitů oslovila a máte zájem o službu v Armádě ČR, navštivte náš náborový web Doarmady.cz, kde najdete odpovědi na všechny vaše otázky. Potom už se stačí jenom přihlásit!

Přečtěte si také