USA v reakci na útoky na americké jednotky zasáhly v Iráku a Sýrii přes 85 cílů

Odvetné údery po zabití tří amerických vojáků na základně v Jordánsku zahájily dnes v Iráku a Sýrii síly Spojených států. Terčem byly kromě jiného velitelská a zpravodajská stanoviště a muniční sklady.

Podle amerického prezidenta Joea Bidena operace ještě neskončila. „Dnes odpoledne americké jednotky na můj pokyn zasáhly cíle a zařízení v Iráku a Sýrii, které IRGC a spřízněné milice používají k útokům na americké jednotky. Naše odpověď začala. Bude pokračovat v časech a místech, jaké si zvolíme,“ uvedl Biden.

Ilustrační foto: Shutterstock

Při útoku bylo použito přes 125 kusů naváděné munice i bombardéry dlouhého doletu, které startovaly z území USA. Informace o následcích bombardovaní ještě nejsou zcela dostupné. Americké údery cílily na oblasti v iráckém pohraničí, sdělila irácká armáda.

„Zasažená zařízení zahrnují velitelská a kontrolní operační stanoviště, zpravodajská stanoviště, sklady raket, střel a bezpilotních letounů a zařízení z logistických a muničních řetězců,“ uvedlo regionální velitelství americké armády CENTCOM.

Přečtěte si také