Nedovolíme nikomu, aby nás ohrožoval, pronesl Putin na tradiční přehlídce

Ruský prezident Vladimír Putin dnes na vojenské přehlídce k svátku poražení nacistického Německa na moskevském Rudém náměstí řekl, že Rusko udělá vše pro to, aby se vyhnulo globální konfrontaci, ale nedovolí nikomu, aby jej ohrožoval.

„Rusko udělá vše pro to, aby se vyhnulo globální konfrontaci,“ uvedl Putin v projevu na dnešní přehlídce, které se neúčastní žádní představitelé západních zemí, přijeli však vůdci Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu, ale i Kuby, Laosu nebo Guiney-Bissau.

Foto: Shutterstock

Na oslavách 79. výročí konce druhé světové války, který je podle něj posvátným dnem, také řekl, že se „Západ snaží překroutit pravdu o druhé světové válce“ a snaží se podněcovat nové konflikty. „Ruské jaderné síly jsou vždy v pohotovosti, budoucnost závisí na nás. Osud Ruska a jeho budoucnost závisí na každém, musíme napodobit generaci vítězů Velké vlastenecké války,“ řekl Putin.

„Den vítězství spojuje všechny generace,“ poznamenal dále Putin. „Jdeme vpřed, opíráme se o naše staleté tradice a jsme si jisti, že společně zajistíme svobodnou a bezpečnou budoucnost Ruska,“ dodal. Na Rudém náměstí se předvedlo podle ruského ministerstva obrany na 9 tisíc příslušníků ruské armády.

Přečtěte si také