Student, který zemřel při vojenském výcviku ve Vyškově, si po pádu propíchl krk

Střelné zranění nebylo příčinou smrti mladého muže z prvního ročníku Univerzity obrany v Brně, který zemřel při taktickém výcviku ve vojenském prostoru Vyškov. Jeho zbraň nebyla nabitá, uvedl mluvčí univerzity Vladimír Šidla.

„Vyšetřování stále probíhá, ale už je jasné, že tragický úraz studenta 1. ročníku Univerzity obrany se stal při pěším přesunu se zbraněmi bez munice. Nedošlo tedy k žádnému výstřelu,“ informovala univerzita na Facebooku.

Ilustrační foto: Shutterstock

„Při taktickém výcviku nebyla použita ani cvičná, ani ostrá munice, lze tedy vyloučit zranění v důsledku výstřelu ze střelné zbraně,“ řekl mluvčí Šidla. „Nehoda mladého nadějného vojáka všechny silně zasáhla, zejména studenty 1. ročníku, kteří s ním prodělávali běžný vojenský výcvik. Vedení školy je v trvalém kontaktu s rodinou,“ uvedl také.

Podle serveru iDnes.cz při běhu se samopalem mladý muž zakopl a hlaveň zbraně se mu zapíchla do krku a čelisti. Následkům zranění v nemocnici podlehl. Případ vyšetřuje Vojenská policie a dozor vykonává příslušné státní zastupitelství.

Přečtěte si také