V Doněcké oblasti ruské síly stupňují své útoky, řekl Zelenskyj

Na východě Ukrajiny je situace na frontě krajně napjatá, uvedl včera ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pravidelném večerním projevu. Rusové podle něj útočí nejen na ukrajinskou obranu, ale i na okolní města a obce.

Podle ukrajinského generálního štábu Rusové i přes velké ztráty pokračují v útoku ve směru na Bachmut, Lyman, Avdijivku a Novopavlivku. U měst Kupjanska, Záporoží a Chersonu zůstávají Rusové v obraně. Na místa soustředění ruských sil včera uskutečnilo ukrajinské letectvo sedm náletů a sestřelilo bitevník Su-25 a vrtulník Mi-8.

Foto: Shutterstock

V rozhovoru pro britskou televizi Sky News Zelenskyj řekl, že by armáda potřebovala 300 až 500 tanků, aby mohla podniknout protiútok na ruská vojska. „Potřebujeme obrněnce, abychom ochránili naše lidi,“ uvedl.

Uleví se mu prý teprve tehdy, až tyto zbraně budou používat ukrajinští vojáci na bojišti. „Někdy dodání zbraní trvá měsíce, chápete? Nikoho neobviňuji, ale v odpovědi na vaši otázku říkám, že pocit úlevy přichází až poté, co zbraně dodávané našimi partnery už používá naše armáda,“ řekl také podle agentury Ukrinform.

Přečtěte si také