LOM Praha se chystá westernizovat vrtulníky ruské výroby

Zakázku v hodnotě 1,2 miliardy korun na modernizaci vrtulníků české armády uzavřel LOM Praha s ministerstvem obrany. Nyní dokončuje prototyp modernizovaného vrtulníku Mi-171Š a připravuje instalaci západní techniky pro dalších 14 strojů.

Vrtulníky ruské výroby řady Mi chce státní podnik LOM Praha postupně „westernizovat“ – vybavit západní technikou. Zajišťuje také jejich servis. Stroje budou přizpůsobeny standardům NATO a stanou se nejšpičkověji vybavenými vrtulníky tohoto typu.

Foto: Shutterstock

„LOM Praha nabral nový kurz. Snažíme se konkrétními projekty našim zaměstnancům a partnerům ukazovat, že státní podnik má vize, že má kam směřovat, není to podnik, který by stagnoval,“ řekl jeho ředitel Jiří Protiva. Ten firmu během dvou let vyvedl ze záporných čísel a i letos očekává kladný výsledek.

V letošním roce se firma bude účastnit zásadních zahraničních veletrhů. Hodlá se zaměřit na opravu techniky, kterou sice nepoužívá česká armáda, ale u které chybí servisní střediska. Je to například servis motorů americké firmy Lycoming, galvanovna nebo lakovna.

Přečtěte si také