Rozsáhlý vzdušný útok na Ukrajinu. Rusko v noci vypálilo 110 střel

Deset mrtvých a šedesát zraněných má na svědomí noční útok ruské armády na Ukrajinu. O obětech informovala města Kyjev, Dnipr, Charkov, Lvov, Oděsa či Záporoží.

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vypálila ruská armáda 110 střel. Agentura AP tento útok hodnotí jako největší během celého konfliktu. „Napadeny byly objekty kritické infrastruktury, průmyslové a vojenské objekty. Bohužel jsou mrtví a zranění,“ uvedl velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj.

Foto: Shutterstock

„Porodnice, vzdělávací instituce, nákupní centrum, vícepodlažní a soukromé budovy, komerční sklady, parkoviště. Kyjev, Lvov, Oděsa, Dnipro, Charkov, Záporoží a další města. Na údery teroristů určitě odpovíme,“ sdělil prezident Zelenskyj.

Šéf správy dněpropetrovské oblasti Sergij Lysak oznámil, že tam zemřeli čtyři lidé.  „Tragické ráno pro oblast. Nepřítel útočil raketami. Předběžně – zraněno je asi jeden a půl tuctu lidí. Čtyři zahynuli,“ uvedl. V Dnipru byla poškozena mimo jiné porodnice a nákupní centrum, kde propukl požár.

Přečtěte si také