Kreml poprvé potvrdil Prigožinovu smrt. Putin vyjádřil soustrast pozůstalým

Jevgenij Prigožin byl talentovaný podnikatel se složitým osudem, který udělal i vážné chyby, uvedl dnes ruský prezident Vladimir Putin a vyjádřil soustrast pozůstalým po středečním pádu letadla s vůdcem soukromé žoldnéřské armády. Vyšetřování zřícení stroje si podle něj vyžádá čas.

„Byl to člověk složitého osudu. Udělal vážné chyby v životě, ale dosáhl i potřebných výsledků. Jak pro sebe, tak – když jsem jej o to požádal – i pro společnou věc, jako v těchto posledních měsících,“ sdělil Putin.

Foto: Shutterstock

V souvislosti s pádem Prigožinova letadla z Moskvy do Petrohradu se spekuluje o sestřelení protiletadlovou raketou. Putin před dvěma měsíci označil Prigožina za zrádce, když se jeho žoldnéři vzbouřili a táhli na Moskvu. Po neúspěšné vzpouře bylo Prigožinovi i Wagnerově skupiny umožněno beztrestně odejít do Běloruska, odkud se však po chvíli vrátil do Moskvy a Petrohradu.  

Američtí činitelé se domnívají, že letoun sestřelila ruská raketa země-vzduch. „V Rusku se neděje mnoho věcí, za kterými by nestál Putin, ale nevím dost na to, abych znal odpověď,“ uvedl americký prezident Joe Biden.

Přečtěte si také