Fakulta sociálních věd UK vybízí studenty: za vojenská cvičení aktivních záloh kredity ke studiu

Kredity, které jsou nutné k absolvování vysokoškolského studia, nabízí od nového akademického roku Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy za účast na cvičeních aktivních záloh.

„Nebude to jediný důvod, proč by někdo vstupoval do aktivní zálohy, ale může to motivovat studenty, kteří o tom již dříve uvažovali,“ domnívá se svobodník Ondřej Šimek, student Právnické fakulty a člen strakonické jednotky aktivní zálohy.

Ondřej Šimek. Foto: army.cz

Fakulta sociálních věd nabízí volitelný předmět, za který je možné získat kredity. Aby ho splnil, musí student absolvovat alespoň sedm dní výcviku jako člen aktivní zálohy. Předmět si mohou zapsat i studenti z ostatních fakult Univerzity Karlovy. „Skvělé by bylo také alespoň malé stipendium, ale nevím, jestli je to vůbec reálné,“ říká Šimek. 

„Kredity navíc jistě ocení studenti prvních a druhých ročníků. Mohou si vytvořit tzv. kreditový polštář, který jim může pomoci přehoupnout se přes první dva roky studia, jež patří mezi nejtěžší,“ myslí si Šimek. „Základní vojenskou přípravu by si měl vyzkoušet každý, zejména v dnešní době,“ je přesvědčený.

Přečtěte si také