Ukrajinci poslali na Putina kamikadze dron. Atentát se nezdařil

Podle deníku Bild se v neděli večer Ukrajinci pokusili zabít ruského prezidenta Vladimira Putina. Dron UJ-22 ho měl zasáhnout při návštěvě průmyslové zóny Rudňovo v Moskevské oblasti, 500 kilometrů daleko od Ukrajiny.

„Minulý týden naši zpravodajci obdrželi informace o Putinově cestě do průmyslového parku v Rudňovu. V souladu s tím vzlétl náš dron kamikadze, proletěl všemi prostředky protivzdušné obrany Ruské federace a zřítil se nedaleko průmyslového parku,“  řekl analytik Jurij Romanenko.

Ilustrační foto: Shutterstock

I ruská média uveřejnila tento den zprávu, že se ukrajinský dron zřítil v blízkosti vesnice Vorovskogo, jež leží přibližně 20 kilometrů od průmyslové zóny. Bylo v něm nalezeno 17 kilogramů trhaviny C4. V okolí Moskvy byly také objeveny tři zřícené bezpilotní letouny, které podle ruských bezpečnostních složek mohly navádět drony.

„Je jasné, že přesný úder na hlavu ruského státu pomocí dronu kamikadze je téměř neuskutečnitelná akce. Ale už samotná skutečnost, že se takový dron prodere až na místo, které se Putin chystá navštívit, je pro ruského diktátora políčkem,“ řekl Bildu politolog ruského původu Sergej Sumlennyj.

Přečtěte si také