Zelenskyj je v Německu, kancléř Scholz mu slíbil další podporu

Další vojenskou pomoc v hodnotě 2,7 miliardy eur hodlá poskytnout Ukrajině Německo. Oznámilo to včera spolkové ministerstvo obrany. Po dnešním jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským v Berlíně německý kancléř Olaf Scholz uvedl, že Německo bude v pomoci Ukrajině pokračovat, dokud to bude třeba.

„Ukrajinu budeme podporovat, dokud to bude potřeba,“ řekl Scholz po jednání a dodal, že Německo kromě vojenské poskytuje i humanitární a ekonomickou pomoc, která potrvá i další roky.

Foto: Shutterstock

„Ukrajinský národ bude německému lidu navždy vděčen,“ uvedl na to Zelenskyj. Řekl také, že věří v konec války do konce roku. Ukrajina podle něj nehodlá zaútočit na ruské území, jen osvobodit okupované regiony . „Ruské území nenapadáme, my osvobozujeme naše území,“ řekl.

„Tato strašná válka má hrozné mezinárodní dopady. Nejvíce však trpí ukrajinští občané,“ uvedl Scholz a dodal, že jen Německo přijalo přes milion válečných uprchlíků z Ukrajiny. Odpoledne Volodymyr Zelenskyj převezme Cenu Karla Velikého za obranu suverenity nejen své země, ale v konečném důsledku i Evropu a evropské hodnoty.

Přečtěte si také