Zelenskyj dnes přijel za vojáky, kteří bojují u Bachmutu

Poté, co se ruský prezident Vladimir Putin vydal za svými vojáky do okupovaného Mariupolu, navštívil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bojující u Bachmutu. Setkal se zde s vojáky přední bojové linie a ocenil jejich hrdinství.

„Jsem poctěn, že tu dnes mohu být, abych vyznamenal naše hrdiny. Abych jim potřásl rukou a poděkoval jim, že brání suverenitu naší země. Sláva všem, kdo bojují za Ukrajinu!“ řekl Zelenskyj, který vojáky přímo v Bachmutu navštívil již v prosinci.

Město, které se Rusové snaží ovládnout už od loňského června, stále odolává intenzivním útokům. Podle dnešního vyjádření britské rozvědky však ruská armáda ztrácí u Bachmutu sílu.

Zelenskyj také na Twitteru upozornil na událost v Záporoží, kde na panelový dům dopadla ruská raketa, která zabila jednoho civilistu a dvacet pět jich zranila. „Rezidenční oblast, kde žijí obyčejní lidé s dětmi, je pod palbou. Nesmí se to stát prostě dalším dnem na Ukrajině nebo kdekoli jinde na světě. Svět potřebuje větší jednotu a odhodlání porazit ruský teror rychleji a ochránit životy,“ apeloval Zelenskyj.

Přečtěte si také