Výcvik ukrajinských posádek pro tanky Leopard 2 začne během pár dnů

Výcvik ukrajinských vojáků pro německé i britské tanky začne brzy. Oznámil to německý ministr obrany Boris Pistorius a náměstek britského ministra obrany Alex Chalk. Pistorius také oznámil, že začne jednat se zbrojním průmyslem o urychlení nákupu zbraní a munice.

„Když se podíváte na munici, máme problém s objemem. To je další téma, které chci nastolit při jednání se zástupci zbrojního průmyslu, nejspíš už začátkem příštího týdne, když mi to nabitý kalendář dovolí,“ řekl Pistorius.

Foto: Shutterstock

Ukrajina by od Německa měla v prvním kroku dostat 14 tanků Leopard, společně s tanky od ostatních zemí by jich mohlo být kolem stovky. Británie hodlá dodat na Ukrajinu 14 tanků Challenger 2 a Spojené státy 31 tanků M1 Abrams.

Podle náměstka britského ministra obrany Alexe Chalka tanky Challenger 2 dorazí na Ukrajinu na konci března a výcvik začne už v pondělí. „Výcvik techniků, kteří budou tanky opravovat, bude trvat pět týdnů a bude probíhat odděleně od výcviku tankových posádek. Ty obdrží k údržbě jen základní pokyny,“ řekl.

Přečtěte si také