Společná rusko-běloruská cvičení kladou důraz na boj ve městě

Rusko a Bělorusko pokračují ve společných vojenských cvičeních a ještě jej zintenzivňují. Soustředí se při nich na boj ve městě a v druhé polovině ledna chystají i společná letecká cvičení. Oznámil to televizní kanál běloruského ministerstva obrany.

Jak jsme již informovali, společné vojenské uskupení se dočkalo posily v podobě ruských vojáků, zbraní a specializovaného vybavení. Letecká cvičení se podle běloruského ministerstva obrany uskuteční od 16. ledna do 1. února a budou se týkat všech vojenských letišť a výcvikových oblastí letectva a protivzdušné obrany.

Foto: Shutterstock

„Regionální uskupení (ruské a běloruské) armády cvičí téměř bez přestávky. Intenzita cvičení roste. Cílem je, abychom byli připraveni vzdorovat agresorovi na všech frontách,“ informoval ministerský televizní kanál. Výcvik se nyní soustředí hlavně na boj v zastavěných oblastech tak, aby byl efektivní v situaci, kdy nepřítel zaujme palebné pozice v budovách.

Opozice v Bělorusku vyslovila obavy, že by mohlo dojít k mobilizaci na podporu ruské invaze na Ukrajině a upozornila, že se ruská vojenská přítomnost v Bělorusku neustále stupňuje. Vyvolává to obavy, že by ruská armáda mohla využít Bělorusko k novému útoku na Ukrajinu ze severu.

Přečtěte si také