Severní Korea oznámila, že výrazně navýší výrobu jaderných zbraní

Kim Čong-un, vůdce Severní Koreje, uvedl, že hodlá exponenciálně zvýšit výrobu hlavic do taktických jaderných zbraní a brzy vypustí první vojenský špionážní satelit.

Jižní Korea již před touto zprávou varovala, že pokud bude Severní Korea dále pokračovat v jaderných a raketových provokacích, zareaguje odvetou. KDLR brzy po dnešní půlnoci provedla další raketový test, kdy balistická střela dopadla do moře východně od Korejského poloostrova. Kim Čong-ung také nařídil výrobu nového typu mezikontinentální balistické rakety, která bude schopná rychlého odvetného útoku.

Foto: Shutterstock

Na severokorejský test zareagovala armáda Jižní Koreje prohlášením, že jde o akt významné provokace, který poškozuje mír na Korejském poloostrově. „Naše armáda bude udržovat pevnou připravenost založenou na schopnosti drtivě reagovat na jakékoli severokorejské provokace,“ uvedlo velení armády.

Severní Korea obnovila testování mezikontinentálních balistických střel minulý rok, kdy také odpálila novou raketu Hwasong-17, která by zřejmě mohla dopadnout na Spojené státy.

Přečtěte si také