Putin se patologicky bojí o život, nemá ani mobil, říká jeho bývalý bodyguard

Nepoužívá internet, mobil, nelétá a má strach, že se nakazí covidem. Ruský  prezident Vladimir Putin se izoloval od okolního světa. V rozhovoru to řekl Gleb Karakulov, bývalý kapitán Federální ochranné služby, který utekl z Ruska.

„Posledních pár let žije v informační izolaci. Patologicky se bojí o život. Všemožnými bariérami se odřízl od světa: karanténou, informačním vzduchoprázdnem. Realitu vnímá pokřiveně,“ řekl Karakulov, který z Ruska utekl i s rodinou minulý rok do Turecka.

Foto: Shutterstock

„Za celou dobu, co sloužím, jsem ho nikdy neviděl s telefonem. Všechny informace má jen od blízkého okruhu lidí,“ uvedl Karakulov a dodal, že prezident ani nelétá letadlem a raději jezdí obrněným vlakem. To, že Putin trpí nějakou vážnou nemocí, ale Karukulov popřel. Těší se dobrému zdraví, řekl.

„Putina považuji za válečného zločince,“ uvedl Karakulov, který se nyní skrývá na bezpečném místě. Rozhovor poskytl koncem minulého roku a organizace The Dossier Center ruského oligarchy Michaila Chodorkovského ho zveřejnila až nyní kvůli jeho bezpečnosti.

Přečtěte si také