Prolomili jsme u Bachmutu ruské linie a postoupili o dva kilometry, tvrdí Ukrajinci

Situaci máme pod kontrolou, uvedlo ruské ministerstvo obrany, náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová však tvrdí, že jednotky ukrajinské armády postoupily u Bachmutu o dva kilometry.

„Naši obránci postoupili o dva kilometry na bachmutském úseku fronty. Tento týden jsme neztratili u Bachmutu jedinou pozici,“ uvedla Maljarová. „Přestože je nepřítel silný, naši obránci mu nedovolují postupovat a někdy zatlačují nepřítele zpět,“ napsala a dodala, že protiútoky neznamenají žádnou změnu v dosavadním pojetí boje. „To je vše. Nic jiného se neděje,“ uvedla.

Ilustrační foto: Shutterstock

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jednotky vyvíjejí mimořádné úsilí, aby nepřítele zastavily, a dokonce ho v některých oblastech zatlačily zpět. Ministerstvo obrany v Moskvě však zprávy o průlomu popřelo.

„Všechny útoky ukrajinských ozbrojených sil byly odraženy. K žádnému průlomu v obraně ruských jednotek nedošlo,“ uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. Šéf Wagnerovy skupiny Šojgua Prigožin tvrdí, že skupina kontroluje 95 procent území Bachmutu. „Žádám vás, abyste se dostavil na území Bachmutu, které je pod kontrolou ozbrojených sil Ruské federace, a sám zhodnotil situaci,“ vyzval Prigožin ruského ministra obrany Sergeje Šojgua.

Přečtěte si také