Kyjev byl v noci pod rozsáhlou palbou, ukrajinské síly zničily 18 střel

Šest balistických raket Kinžal, devět řízených střel s plochou dráhou letu Kalibr a tři taktické rakety Iskander sestřelila v noci na dnešek ukrajinská armáda. Informoval o tom náčelník ukrajinského generálního štábu Valerij Zalužnyj.

Útok proti Kyjevu byl již osmý v tomto měsíci. „Byl výjimečný svou hustotou – maximální počet útočných raket v nejkratším čase,“ uvedl šéf vojenské správy v Kyjevě Serhij Popko a dodal, že většina nepřátelských cílů byla zničena. Zraněni byli tři lidé.

Foto: Shutterstock

„Dnes nepřítel opět provedl masivní útok na Ukrajinu s nasazením různých typů střel. V posledních 24 hodinách byly zaznamenány dva raketové údery na Kosťantynivku v Doněcké oblasti, kde nepřítel použil systém protivzdušné obrany S-300. Kromě toho Ruská federace provedla 48 vzdušných úderů a více než 50 útoků s pomocí salvových raketometů,“ uvedl ukrajinský generální štáb.

Informoval také o včerejších útocích ukrajinských vzdušných sil na ruskou armádu. „V posledních 24 hodinách vzdušné síly provedly devět úderů na koncentrace ruské lidské síly a výzbroje a dalších sedm mířících na systémy protivzdušné obrany nepřítele. Dále ukrajinské raketové a dělostřelecké jednotky zasáhly tři ruské kontrolní body, čtyři dělostřelecké jednotky a palebné pozice, jeden protiletadlový raketový komplet, pět základen elektronického boje a jeden sklad munice,“ sdělil.

Přečtěte si také