Izrael zaútočil na Pásmo Gazy, silné exploze otřásaly budovami

Izrael dnes podnikl letecké údery na Pásmo Gazy – zaútočil na místa, kde podle něj vyrábí rakety a další zbraně hnutí Hamás. Silné exploze otřásaly budovami a osvětlovaly noční oblohu nad Gazou, napsala o izraelském útoku agentura Reuters.

Ze stejné oblasti v Pásmu Gazy byla vypálena raketa, kterou izraelská armáda zachytila pár hodin před tím. Demokratická fronta pro osvobození Palestiny uvedla, že dnes brzy ráno vypálila na Izrael raketové salvy. Odpověděla tak na izraelské nálety a „systematickou agresi“ vůči palestinským vězňům v izraelských věznicích.

Ilustrační foto: Shutterstock

Včera na Izrael vypálenou raketu sestřelila protiraketová obrana Iron, k té se však nepřihlásilo ani hnutí Hamás, ani Íránem podporovaná skupina Islámský džihád. Ta na Izrael vypálila několik raket minulý týden. Při útoku nebyl nikdo zraněn.

Před nedávnem navštívil Tel Aviv i Ramalláh americký ministr zahraničí Antony Blinken, který vyzval ke zklidnění situace a uvedl, že Spojené státy podporují dvoustátní řešení tamního konfliktu – vznik samostatného palestinského státu vedle izraelského.

Přečtěte si také