Byla to exploze? Na Krymu vykolejil vlak převážející obilí

Na ukrajinském poloostrově Krym se mezi Simferopolem a Sevastopolem zastavila vlaková doprava. Na trati vykolejil vlak s obilím a podle některých médií na ní došlo k explozi. Ta byla hlášena také v ruské Kurské oblasti.

Nákladní vlak vykolejil v důsledku zásahu nepovolaných osob do železničního provozu, nejsou žádní zranění, uvedla krymská železniční společnost. Podle ruských médií na trati vykolejilo osm vagónů převážejících obilí. „Nepochybně jsou to všechno machinace ukrajinského nacistického týmu,“ prohlásil předseda proruského krymského parlamentu Vladimir Konstantinov.

Ilustrační foto: Shutterstock

Ukrajinští představitelé však mluví o tom, že trať už byla „unavená“. „Po této trati se mimo jiné přepravují zbraně, munice, obrněná vozidla a další prostředky, které se používají pro invazní válku proti Ukrajině. Za účelem zabíjení ukrajinských civilistů a obránců. Je přirozené, že trať nevydržela, unavila se a teď nějaký čas nefunguje,“ uvedl mluvčí ukrajinské vojenské rozvědky Andrij Jusov.

K explozi, při které byli zraněni dva lidé, došlo v Kurské oblasti. „Ukrajinské ozbrojené síly shodily výbušné zařízení na sportovní a rekreační komplex v obci Gluškovo,“ uvedl gubernátor šéf Roman Starovojt. Ukrajina se však k útoku nehlásí.

Přečtěte si také