Armáda spustí virtuální náborové středisko. Počet zájemců o vstup se zvýšil

Za uplynulých deset let agentura personalistiky Armády ČR zaevidovala přes 80 tisíc zájemců o službu v armádě a přes 16 tisíc mužů a žen přijala do služebního poměru vojáka z povolání. Z více než 11 tisíc zájemců o službu v aktivní záloze zařadila téměř 4,5 tisíce lidí.

Právě nábor je jednou z priorit ministryně obrany Jany Černochové. Už před vypuknutím konfliktu na Ukrajině, a v posledních měsících ještě víc, se zvýšil počet těch, kteří chtějí sloužit v armádě, a ta ve spolupráci s personalisty hledá způsoby, jak tyto zájemce získat pro uniformu.

Foto: Shutterstock

„V loňském roce jsme navýšili náborové cíle a ruku v ruce s tím došlo ke zlepšení materiálního zabezpečení náborových středisek, které nyní umožňují mj. on-line komunikaci. Předložili jsme také novelu zákona, která přináší nové benefity pro vojáky aktivních záloh, a zanedlouho spustíme virtuální náborové středisko, které umožní nábor v atraktivním on-line prostředí,“ uvedla ministryně Černochová.

Podle plukovníka Vladimíra Studeného představuje největší výzvu dosažení počtu 30 tisíc vojáků z povolání a 10 tisíc vojáků aktivní zálohy do roku 2030. „Do svých řad láká nejen armáda, ale také ostatní bezpečnostní složky. Všichni lovíme takzvaně ve stejném rybníku. Potřebujeme lidi fyzicky zdatné, psychicky odolné a schopné plnit náročné úkoly za použití nejmodernější techniky, která na uživatele klade vysoké nároky,“ říká plukovník Studený.

Přečtěte si také